O miłości, zwłaszcza tej na całe życie marzy każdy z nas.
Z zazdrością patrzymy na zakochanych przyjaciół i pary w romantycznych komediach, niecierpliwie czekamy na znalezienie naszej drugiej połówki.

Kiedy w końcu nam się to udaje i miłość spada na nas jak przysłowiowy grom z jasnego nieba, nie zawsze wszystko wygląda dokładnie tak jak sobie wymarzyliśmy.
Uczucie nie wybiera, nie patrzy również na nasze położenie geograficzne. Może się okazać, że od ukochanej osoby dzielą nas setki kilometrów…Co wtedy? Czy miłość na odległość ma sens?

 

Wady

Do największych wad związku na odległość należy oczywiście oddzielenie od ukochanej osoby. Łączy się z tym zwykle uczucie tęsknoty, z którym większość z nas kiepsko sobie radzi. Nie możesz przytulić się do partnera, gdy tego potrzebujesz, bliskość fizyczna – tak ważna w związku – jest sporadyczna.

 

Zalety

Miłość na odległość ma również pewne zalety. Oddzielenie od partnera pozwala dłużej utrzymać romantyczny stan, charakterystyczny dla pierwszej fazy związku. Nie grozi wam rutyna i szara codzienność, a gdy w końcu się spotykacie jest tak samo gorąco jak za pierwszym razem.

 

Jak sobie radzić?

Zakochanym na odległość z pomocą przychodzi współczesna technika. W przeciwieństwie do naszych dziadków i rodziców możemy pozostawać w codziennym kontakcie, nawet jeśli nasz partner znajduje się po drugiej stronie globu. Nie musimy tygodniami wyglądać na list, czy telegram. Wystarczy, że sięgniemy po telefon lub siądziemy di komputera i odległość przestaje mieć znaczenie, a my możemy dzielić się naszymi codziennymi radościami i smutkami z bliską osobą.

 

Po prostu miłość

Związki na odległość stają się coraz częstsze. Wiele par poznaje się za pośrednictwem Internetu, inne z kolei rozdzielają się z powodu emigracji zarobkowej.
Nie jest to najłatwiejsza forma związku, ale jeśli udało ci się znaleźć miłość to pielęgnuj ją niezależnie od wszelkich przeciwności. Tęsknota, czy smutek związane z oddzieleniem od ukochanej osoby mogą scementować waszą relację.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Koktajle przepisy

Trudno wyobrazić sobie udaną imprezę bez kolorowych koktajli. Od lat królują one na przyjęciach, zaskakują różnorodnością smaków i barw.

Zamknij