Zastosowanie szkła jako elementu dekoracyjnego jest dzisiaj coraz powszechniejsze. Jest doceniane za walory wizualne, ale również i za walory funkcjonalne. Pomieszczenia, w których znajduje się szkło, stają się optycznie większe. Wiele wnętrz, dzięki elementom szklanym, zyskuje nowoczesny wygląd.

 

Szkło jest również bardzo funkcjonalne, gdyż jego pielęgnacja jest prosta. Na różne sposoby może być zastosowane jako element dekoracyjny w łazienkach. Warto przeanalizować te najbardziej podstawowe i funkcjonalne wykorzystania elementów szklanych w przestrzeniach łazienek.

 

W łazience ze szkła mogą być wykonane podstawowe elementy wyposażenia – czyli jakie?

Ze szkła mogą być wykonane w łazienkach parawany oraz kabiny prysznicowe. W ich przypadku warto zadbać o to, aby powłoki były wykonane ze szkła hartowanego. Takie szkło jest bardzo odporne i nawet siedem razy silniejsze od szkła zwykłego. Bardzo niewielkie jest ryzyko uszkodzenia czy pęknięcia takiego szkła. Obecnie parawany i kabiny prysznicowe można także zamówić ze szkła kolorowego albo przyciemnianego. Ono doskonale maskuje osoby, które się kąpią. Warto zadbać o parawany, kabiny prysznicowe wykonane ze szkła nieprzezroczystego, zwłaszcza jeśli łazienka jest połączona z toaletą.  Doskonałym wyborem będą także kabiny zawierające szkło przezierne. Na takich szklanych drzwiach kabin w mniejszym stopniu osadza się wapień i inne zabrudzenia.

 

Szklane mogą być również meble łazienkowe, a nawet umywalki. Te można zamówić ze szkła kolorowego, mlecznego. Takie meble doskonale komponują się zwłaszcza z jasnymi płytkami łazienkowymi czy kabinami prysznicowymi.

 

Szczególnym elementem w każdej łazience jest lustro. Warto zadbać, aby lustro było maksymalnie duże i dopasowane do specyfiki danej łazienki. Efektownie prezentują się lustra w łazienkach ze zdobionymi ramami, ale również i zamontowanymi halogenami czy innymi rodzajami oświetlenia.

 

Szklane dodatki ubogacają każdą łazienkę – dlaczego?

Elementy wykończeniowe ze szkła są rozwiązaniem funkcjonalnym. Szklane dodatki stanowią szczególny typ ozdób łazienkowych. Ciekawym rozwiązaniem jest zamiast płytek chociaż na jednej ścianie łazienki położenie specjalnych, szklanych płyt dekoracyjnych ze wzorami. Takie rozwiązanie jest oryginalne, a łazienka nie jest monotonna. Doskonale położenie szklanych płyt zamiast płytek sprawdza się w nowoczesnych łazienkach, ale i tych robionych dla dzieci i młodzieży.

 

W łazienkach warto wreszcie zadbać o liczne, wykonane ze szkła dodatki. Przykładowo: szklane pojemniki, dodatkowe półki czy butelki na preparaty kosmetyczne. Ze szkła mogą być również wykonane inne akcesoria łazienkowe, jak na przykład: dozownik do mydła, stojak na papier toaletowy, mydelniczka.

 

Łazienki, w których dominuje szkło, zachwycają elegancją i praktycznością. Szczególnie, gdy wykonane elementy są ze szkła o właściwościach samoczyszczących czy odpornych na osadzanie zabrudzenia.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wykorzystanie komórek macierzystych w krwi pępowinowej

Komórki macierzyste wykorzystuje się w terapii wielu chorób, w tym nowotworowych. Jest to nowoczesna metoda leczenia. Zastosowanie komórek macierzystych Komórki...

Zamknij