Wielu Polaków zapytanych o to, gdzie chcieliby spędzać wakacje, odpowiada, że za poza naszym krajem. Taka postawa jest pokłosiem wielu czynników, m.in. powstałego na bazie oglądanych filmów i seriali oraz internetu mitycznego obrazu zagranicy. Niektórzy nie chcą być gorsi od znajomych, którzy co roku udają się w zagraniczne wojaże.

 Co warto zobaczyć, gdzie warto być

Tymczasem polskie społeczeństwo nie ma się czego wstydzić. Istnieją ciekawe miejsca w Polsce. By je wszystkie zobaczyć, skorzystać ze wszystkich oferowanych przez nie atrakcji, nie starczyłoby kilkadziesiąt urlopów. Oczywiście, nikt nikomu nie broni wyjazdów za granicę, wylegiwania się na tureckich, egipskich i greckich plażach. Spędzając wakacje czy weekend w kraju, nie musimy czuć się gorsi od tych, którzy podróżują za granicę.

Przykłady ciekawych miejsce w Polsce to: Warszawa, Kraków, Poznań, Gdańsk, Łódź, Wrocław. Każda z tych miejscowości jest na tyle duża, że na odwiedzenie wszystkich znajdujących się w niej interesujących obiektów i skorzystanie z atrakcji trzeba poświęcić miesiąc. Ograniczmy się jedynie do kilka najważniejszych, by pokazać, że Polska ma potencjał turystyczny.

Wizyta turystyczna w Warszawie

Stolica jest tłumnie odwiedzana przez turystów m.in. dlatego, że stanowi przykład doskonałego połączenia historii z nowoczesnością. Warszawskie Stare Miasto, które już w 1980 r. trafiło na listę UNESCO, odznacza się niezwykłym klimatem. W największym polskim mieście aż roi się od zabytków (np. Zamek Królewski, Trakt Królewski, Pałac Jabłonowskich) i muzeów (np. Pałac w Wilanowie, Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Historii Żydów Polskich). Jak na stolicę kraju przystało, w Warszawie zawsze się coś dzieje. Odbywa się jakiś koncert, wystawa, pokaz, zjazd, targi, konferencja o zasięgu międzynarodowym, a nawet globalnym.

Cały Kraków uchodzi za miejsce magiczne. Wynika to ze sporej liczby zabytków. Wystarczy wspomnieć o Sukiennicach, Wawelu. Warto wspomnieć, że krakowski Rynek to największy w Europie plac pochodzący ze średniowiecza.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Techniki tuszowania rzęs

Makijaż potrafi odmienić wygląd każdej kobiety Choć podstawy makijażu nie są trudne, a do ich opanowanie wystarczy przede wszystkim nieco...

Zamknij