Miejski wieczorny spacer to doskonała okazja do zobaczenia stolicy z nieco innej i bardzo ciekawej perspektywy. Po zachodzie słońca można wybrać się np. na multimedialny pokaz do Parku Fontann, zobaczyć powojenne neony na Ochocie oraz podziwiać rozświetloną panoramę Warszawy z tarasu widokowego w Pałacu Kultury i Nauki.

 

Zarezerwuj nocleg

 

Osoby odwiedzające Warszawę przed przyjazdem powinny znaleźć komfortowe miejsce do wypoczynku i relaksu. Apartamenty do wynajęcia w centrum miasta to jedna z najlepszych opcji. Stąd jest wszędzie blisko do nocnych atrakcji. Jest to również lokalizacja znakomicie skomunikowana z odleglejszymi destynacjami.

 

Wodno-muzyczno-świetlny pokaz

 

Na Multimedialny Park Fontann składa się kompleks czterech fontann, znajdujący się na Skwerze 1 Dywizji Pancernej WP między ulicami Boleść, Wybrzeże Gdańskie, Sanguszki i Rybaki na Nowym Mieście w Warszawie. Od maja do września można zobaczyć 30-minutowy pokaz „woda-światło-dźwięk”. Spektakle odbywają się najczęściej w piątki i soboty o godzinie 21:00 lub 21:30. Czasem również w inne dni tygodnia można zobaczyć pokazy specjalne.

 

Nocna panorama miasta

 

Od czerwca do sierpnia w każdy piątek można wjechać na XX. Piętro Pałacu Kultury i Nauki do godziny 23:00. Widok na mieniącą się światłami Warszawę zapiera dech w piersiach i na długo pozostaje w pamięci. Inną opcją na zobaczenie miasta z góry jest wybranie się do Stacji Balon, gdzie w sezonie letnim można unieść się nad ziemię w godzinach nocnych.

 

Neony i rozświetlone miasto

 

Aby zobaczyć 15 powojennych unikatowych neonów, należy wybrać się na Ochotę, gdzie znajduje się Ochocka ścieżka Neonów. Świetlne instalacje reklamowe usytuowane są przy ulicach: Grójeckiej, Bitwy Warszawskiej 1920 r., Filtrowej oraz przy Placu Zawiszy. W czasie nocnej warszawskiej wycieczki warto też odwiedzić miejsca, które szczególnie dobrze prezentują się nocą, jak chociażby: Plac Zbawiciela, ul. Marszałkowską (pięknie rozświetlone Domy Centrum), plac Teatralny, Pałac Prezydencki, Stare Miasto i Most Poniatowskiego.

 

Kolejną ciekawą destynacją, która ma wyjątkowy urok po zmierzchu jest Plac Grzybowski. Znajduje się w samym centrum miasta, niedawno został wyremontowany. To zaciszna enklawa pełna urokliwych alejek i wodnych oczek oświetlona przez otaczające ją drapacze chmur.

 

Warto też zajrzeć na Bielany, a w szczególności ulice: Płatniczą i Cegłowską, przy których ustawione zostały latarnie gazowe przeniesione ze Śródmieścia.

 

Nocna wycieczka rowerowa

 

Przejażdżka rowerem po mieście nocą to bardzo ciekawe doświadczenie. To najlepszy środek lokomocji na zwiedzanie Traktu Królewskiego, który rozpoczyna się na Placu Zamkowym biegnie przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Aleje Ujazdowskie, ulice: Belwederską i Sobieskiego, a kończy aż w Wilanowie. Jest też doskonały sposób na zobaczenie Wisły (jadąc wzdłuż bulwarów) oraz przecinających ją rozświetlonych mostów.

 

Warszawa nocą ma szczególny urok. Wielbiciele nocnych imprez powinni zajrzeć na ulicę Mazowiecką, która po zachodzie słońca tętni życiem.

 

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak dostać 500+?

    Letnie wakacje to - oprócz doskonałego momentu na wypoczynek i wyjazd z rodziną – czas, kiedy rodzice kompletują wyprawki szkolne...

Zamknij