Do Polski, jak do każdego innego wolnego kraju o demokratycznym ustroju, przenikają nowinki ze świata zewnętrznego. Niektóre z nich się adaptują, inne się nie przyjmują. Napływ trendów, zwykle z Europy Zachodniej i USA, obserwujemy praktycznie w każdej dziedzinie życia.

Wytrzymałość i dynamika na jednym treningu

Z zewnątrz przyjmujemy modę, produkty żywnościowe, zwyczaje, sposoby zachowania się i spędzania wolnego czasu. Świetnym przykładem jest tutaj crossfit. Co to takiego?

Teoretycznie crossfit stanowi połączenie ćwiczeń i układów znanych z innych dyscyplin sportu. Można więc rzec, że to taki sportowy kombajn, wszystko w jednym.

Bardziej fachowa definicja mówi, że jest to forma aktywności fizycznej łącząca elementy treningu siłowego i kardio. Polega na wykonywaniu podczas jednej jednostki treningowej określonego zestawu ćwiczeń siłowych i wytrzymałościowych przy dużej intensywności.

Crossfit staje się coraz bardziej popularny. Na razie rosnące zainteresowanie tym programem treningowym widać w dużych miastach, gdzie zwykle najszybciej przenikają i są testowane nowe trendy.

Trening ten wykonują zarówno panowie, jak i panie. Oczywiście, jak zwykle tych pierwszych jest więcej. Crossfit dla kobiet niczym nie odbiega od tego dla mężczyzn. Różnica może dotyczyć poziomu intensywności zajęć i wielkości obciążeń.

Jak w praktyce wygląda trening crossfitowy dla kobiet?

Zawiera wiele ruchów typu padnij-powstań zakończonych wyskokiem, pompek i brzuszków w różnych układach, przysiadów. W skrócie są to dynamiczne ćwiczenia z obciążeniem, przy czym panie wykorzystują głównie ciężar własnego ciała.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak zrobić ankietęJak zrobić ankietę

Choć może się wydawać, że sporządzenie ankiety jest sprawą bardzo łatwą – nic bardziej mylnego. By uzyskać wartościowe odpowiedzi, które...

Zamknij