Choć może wydawać się to mało romantyczne, to prawda jest taka, że jednym z najważniejszych zagadnień dotyczących współżycia ze sobą jest zgłębienie tematu antykoncepcji. Do jednych z najbardziej popularnych metod należy stosowanie prezerwatyw. Wielu młodych kochanków zastanawia się nad kwestią skuteczności tego rodzaju zabezpieczeń oraz analizuje momenty, w których popularne prezerwatywy zawodzą. Co może stanowić powód takiej sytuacji? Czy prezerwatywa jest skuteczną metodą antykoncepcji? Na te, a także na inne pytania postaramy się odpowiedzieć w niniejszym artykule.

 

Wszystko na temat prezerwatyw.

 

Skuteczność prezerwatyw jest niezwykle wysoka, ale tylko wtedy, gdy nie występują żadne nieprawidłowości podczas ich stosowania. Mężczyźni, którzy nie mają doświadczenia w korzystaniu z nich, powinny zapoznać się z załączoną instrukcją, ponieważ wszelkie błędy przy zakładaniu mogą stać się źródłem późniejszych problemów.

 

Co jest przyczyną sytuacji, w których prezerwatywa zawodzi?

 

Przyczynę takich sytuacji stanowią głównie błędy w korzystaniu z nich. Prezerwatywa może okazać się nieskuteczna gdy nie ma odpowiedniego nawilżenia podczas stosunku, czyli partnerka nie była jeszcze gotowa na rozpoczęcie współżycia. Jedną z przyczyn stanowiących o braku skuteczności tej metody antykoncepcji jest uszkodzenie prezerwatywy paznokciem w chwili wkładania, stosowanie kremów i środków nawilżających, które nie są dedykowane do używania z prezerwatywą, sytuacje, w których prezerwatywa ześliznęła się z członka w trakcie stosunku.

 

Źródłem niechcianej ciąży może być także kontynuowanie zabawy po zdjęciu prezerwatywy. Podczas zdejmowania jej, zarówno na penisie, jak i na dłoniach partnera mogły pozostać ślady spermy, które mogą dostać się do pochwy na przykład podczas pettingu.

 

Często także może dojść do sytuacji, w których nasienie wycieknie u podnóża prezerwatywy i dostanie się do pochwy partnerki.

 

Korzystanie z prezerwatyw powinno także każdorazowo wiązać się ze sprawdzeniem jej stanu po stosunku. Chodzi o to, aby wyeliminować ewentualne pęknięcia czy inne uszkodzenia mechaniczne materiału.

 

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zasady przeciwpożarowe w domu jednorodzinnym

Zasady przeciwpożarowe to nie tylko martwe przepisy, ale zbiór wskazówek, które pozwalają na zadbanie o bezpieczeństwo w budynku. Domy jednorodzinne...

Zamknij