Na rynku istnieje mnóstwo gier i zabawek adresowanych do najmłodszych odbiorców. Jak z pośród tak bogatej oferty, wybrać grę odpowiednią dla dwuletniego dziecka, która nie tylko zapewni mu rozrywkę, ale i będzie posiadała walory edukacyjne?

Maluchy będące w drugim roku życia są niezwykle ciekawe świata i z łatwością chłoną wiedzę, dlatego tym bardzie warto zwrócić szczególną uwagę na treści, jakie będą zawierały proponowane przez nas zabawy. Wszystko, z czym zetknie się dwulatek wpłynie na jego dalszy rozwój.

Interaktywne bajki i gry na urządzenia mobilne

Alternatywą dla tradycyjnych gier planszowych i bajek w formie książkowej mogą być aplikacje na urządzenia mobilne. Już dwulatek będzie w stanie w sposób intuicyjny opanować obsługę telefonu, dlatego warto zainwestować w interaktywne książeczki, dzięki którym maluch będzie rozwijał wyobraźnię i wymowę wykonując wskazówki lektora. Bajki wprowadzą dwulatka w świat literatury dziecięcej oraz umożliwią stworzenie wraz z pomocą rodziców własnej bajki!

Liczne gry na tablet pozwolą dziecku poznać kolory, kształty figur czy nowe słowa. Ważne by towarzyszyć dziecku w poznawaniu świata nowych technologii, by wzmacniać z nim więź.

Zabawy rozwijające spostrzegawczość i rozróżnianie kształtów

Warto zaproponować dziecku kilka prostych zabaw manualnych, które nauczą go właściwie dobierać elementy i dostrzegać między nimi różnice. Elementy w kształcie zwierzątka, kwiatka lub samochodu tniemy na dwie lub trzy części, tworząc z nich bardzo proste puzzle.

Zadaniem dziecka jest ponowne połączenie części w jedną z całość. Z czasem może ciąć elementy na więcej części o różnych kształtach. Inną zabawą, która dostarczy dziecku zarówno rozrywki i rozwinie jego zdolności motoryczne jest zamalowywanie przez malucha poszczególnych części kartki A4 i zginanie jej na pół i więcej części po każdym zamalowaniu danej powierzchni przez malucha, aż pozostanie nam mały kwadrat.

Zabawa ta świetnie ćwiczy koordynację oczu z ręką dziecka.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Ćwiczenia z gumą

Znacznie większa liczba pań raczej nie jest zadowolona z wyglądu swojego brzucha, ud, a nawet pupy. Niektórym z tego grona...

Zamknij