Hipnoza jest zagadkowym i tajemniczym stanem, w którym człowiek zaczyna funkcjonować w danej sytuacji poza świadomością. Jest to przydatna forma podczas psychoterapii, podczas leczenia, a także praktyk mających na celu uzdrowienie duszy człowieka. Hipnoza najczęściej wiązana jest z praktykami ezoterycznymi, chociaż jest stosowana również w psychoanalizie i rehabilitacji nie mającej wiele wspólnego z czarami czy okultyzmem.

Czy można się nauczyć hipnozy?

Można, jednak do tego konieczne jest zgłębienie prawideł ludzkiego umysłu, umiejętności przyciągania uwagi oraz wszelkich zasad NLP, które pomagają programować ludzki umysł. Przede wszystkim jednak należy regularnie ćwiczyć.

Nie jest prawdą, że hipnozy można się nauczyć w ciągu miesiąca. Prawdziwi hipnotyzerzy czasami latami zgłębiają taką wiedzę, która pozwala im na tak mocną sugestię, że druga osoba jest w stanie całkowicie się im poddać.

Ważne jest jednak, aby nie traktować możliwości hipnozy jak zabawy.

Wielu młodych ludzi kusi szybkie zgłębienie umysłu drugiej osoby, a co za tym chcą to wykorzystać dla własnych celów. Na szczęście hipnoza jest na tyle trudna, że większość osób chcących się w nią „bawić” po jakimś czasie się zniechęca i porzuca ten pomysł.

Od czego zacząć?

Zaczynając naukę hipnotyzowania warto sięgnąć do specjalistycznych książek, które nie tylko zaznajomią nas z tajnikami hipnozy, ale przede wszystkim nauczą nas czym ona jest i do jakich celów powinna nam służyć.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Trening na siłowni dla kobiet

Trening na siłowni dla kobiet powinien być dostosowany do danej osoby, nigdy ogólny. Kobiety, które decydują się na ćwiczenie na...

Zamknij