Prawie każdy z nas choć raz doświadczył zawodu miłosnego. Mathias Malzieu pisał: Każdemu się wydaje, że umrze, kiedy zostaje rozdzielony z ukochaną osobą. Bez względu na to, czy jesteśmy stroną porzuconą, czy porzucającą-cierpimy, ponieważ każdej stracie towarzyszy ból. Wielu psychologów emocje towarzyszące rozstaniu porównuje do tych podczas śmierci bliskiej osoby. Poczucie osobistej porażki, wiele osób wprawia w długotrwały smutek, który niejednokrotnie prowadzi do depresji. Jak pogodzić się z rozpadem związku i dać sobie szanse na nową relację? Oto kilka wskazówek, które pomogą ci wrócić do równowagi życiowej.

Zaakceptuj sytuację i pozbądź się żalu

Im szybciej pogodzisz się z tym, że pewien etap w twoim życiu dobiegł końca, tym łatwiej będzie ci znów cieszyć się z życia. Potraktuj rozstanie jako naturalną część życia, coś co przeżywają setki ludzi-nie tylko ty. Nie chowaj uraz do swojego byłego partnera/partnerki nawet jeżeli zostałeś mocno skrzywdzony-zaakceptuj to i staraj się pamiętać tylko miłe chwile waszego związku. Złe emocje zaszkodzą tylko tobie, a nie drugiej stronie.

Nie izoluj się od ludzi!

Wiele osób po rozstaniu z drugą połówką izoluje się od otoczenia, zamykając w domu i pogrążając w smutku-to duży błąd. Nie powinieneś być sam w tak trudnym momencie jakim jest rozpad związku-nawet jeżeli nie masz ochoty staraj się wychodzić z domu, spotykaj z przyjaciółmi, odnawiaj stare kontakty. Nic nie wpływa lepiej na poprawę samopoczucia, jak towarzystwo ludzi, których lubimy. Przebywając wśród znajomych choć na moment oderwiesz myśli od przykrych wspomnień.

Rozwijaj swoje pasje

Potraktuj rozstanie jako okazję do własnego rozwoju-będąc samym masz więcej czasu na swoje pasje. Mimo iż rozpad związku nie należy do przyjemnych momentów w życiu, możesz potraktować je jako twórcze doświadczenie. Spróbuj znaleźć pozytywne strony bycia singlem. Masz więcej niezależności, nic cię nie ogranicza, możesz swobodnie realizować marzenia, których na przykład nie podzielała twoja była partnerka/partner.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Co zrobić na obiad

Niezależnie od tego czy jesteśmy doświadczonymi, czy też początkującymi kucharzami, czy kucharkami, kiedyś staniemy przed dylematem: co zrobić na obiad....

Zamknij