Znajomość języka angielskiego jest bardzo ważną umiejętnością w dzisiejszych czasach. Bez tego nie tylko nie poradzimy sobie w szkole czy na uczelni, ale także będziemy mieć problem by rozwinąć naszą karierę zawodową. Ponadto, może być nam trudno porozumieć się w trakcie wakacyjnych wojaży – po prostu warto nauczyć się posługiwać językiem angielskim.

Nie ma niestety idealnego sposobu na bardzo szybką i niezawodną naukę języka, która pozwoli nam na sprawne porozumiewanie się już po kilku czy kilkunastu godzinach nauki. Jest jednak kilka sposobów na to, by naukę przyspieszyć i uczynić ją bardziej efektywną.

Po pierwsze systematyczna nauka i tzw. „dawka uderzeniowa”.

Warto się uczyć codziennie przynajmniej 30 minut, da to na pewno lepszy efekt niż jednorazowa nauka przez trzy godziny. Jeśli jednak wygospodarujemy więcej czasu i na codzienną naukę przeznaczymy nie 30, ale sto dwadzieścia minut dziennie – określonej partii materiału nauczymy się po prostu cztery razy szybciej.

Co więcej, warto równolegle rozwijać różne aspekty językowe – uczyć się rozumienia ze słuchu poprzez słuchanie brytyjskiego radia i oglądanie filmów, czytać teksty angielskie (prasę, książki), rozmawiać po angielsku a także pisać listy, rozprawki, CV czy opowiadania.

Postaw na mówienie

W bardzo wielu miejscach pracy bardzo ceniona jest umiejętność konwersacji w języku angielskim, toteż tę umiejętność szczególnie warto szlifować. Możemy znaleźć ciekawego partnera konwersacji np. poprzez komunikatory internetowe np. Skype.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Crossfit dla kobiet w praktyce

Do Polski, jak do każdego innego wolnego kraju o demokratycznym ustroju, przenikają nowinki ze świata zewnętrznego. Niektóre z nich się...

Zamknij