Przy odrobinie wyobraźni ze zwykłej łazienki możemy stworzyć przytulny salon kąpielowy. W takim miejscu możemy pozwolić sobie nie tylko na szafkę pod umywalkę i półkę, ale także komodę i wygodne siedzisko. Podczas dobierania mebli do łazienki, warto pamiętać o ogólnych zasadach projektowania i urządzania wnętrz.

 

Kolorystyka mebli do łazienki powinna współgrać z pozostałymi elementami: płytkami, farbą i armaturą. Duże pomieszczenia dają przestrzeń do zabawy wzorem i kolorem a łazienki o małym metrażu powinny być urządzone w stonowanej i jasnej kolorystyce. Unikniemy w ten sposób wrażenia przesytu i optycznego zmniejszenia przestrzeni.

 

Zakup armatury i wstępna wizualizacja ułatwią planowanie wystroju łazienki

 

Przed zakupem mebli do łazienki, powinniśmy najpierw wybrać wszystkie niezbędne elementy armatury łazienkowej: muszlę, umywalkę oraz prysznic lub wannę. Dzięki temu łatwiej oszacujemy, jaką przestrzenią do zabudowy dysponujemy. W przypadku dużych lub trudnych do zagospodarowania wnętrz, np. posiadających liczne skosy, warto pokusić się o meble łazienkowe na wymiar. Takie rozwiązanie umożliwi nam wykorzystanie wszelkich wnęk i obudowanie łazienki w taki sposób, aby dyskretnie ukryć wszelkie niedoskonałości architektoniczne. Przed wykonaniem mebli, stolarz przygotuje dla nas wstępną wizualizację – projekt, dzięki któremu łatwiej wyobrazimy sobie ostateczny wygląd łazienki. Wsparcie doświadczonego stolarza będzie wyjątkowo przydatne w przypadku niewielkich pomieszczeń, w których meble mogą utrudnić dostęp do umywalek, muszli lub grzejnika.

 

Meble do łazienki: szafki, półki, komody i siedziska

 

W nowoczesnych projektach łazienek, obok szafek i półek, coraz częściej spotykamy komody i siedziska z miękkimi, nieprzemakalnymi obiciami. Takie warunki sprzyjają rytuałom kosmetycznym i zamieniają naszą łazienkę z miejsca kąpieli na domowy salon relaksu i pielęgnacji. Ciekawym rozwiązaniem są także wbudowane w ścianę szafki, umieszczone we wnęce nad geberitem. W takim miejscu możemy przechowywać, np. środki czystości, zapasy ręczników oraz akcesoria łazienkowe.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Najmodniejsze damskie torebki

Trudny wybór Podobno każda kobieta ma w swojej szafie kilka torebek. Nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę fakt, jak...

Zamknij