Bycie rodzicem to nie łatwe zadanie

Maluszkiem trzeba się ciągle opiekować. Sporządzać posiłki, nosić na rękach, tulić jak płacze oraz przewijać. Ta ostatnia czynność należy do najmniej przyjemnych. Kiedyś jednak nasi rodzice mieli jeszcze gorzej, ponieważ dostępne były tylko pieluszki tetrowe, wielorakie użytku. Całe szczęście w dzisiejszych czasach pieluszki są jednorazowe, więc rodzice mają więcej czasu na wykonywanie innych obowiązków.

Dobre pampersy dla dzieci, czyli jakie powinny być pieluszki?

Pieluszka pieluszce nie równa. Oczywiście utarło się, że wszystkie pieluchy jednorazowe nazywane są pampersami, choć nic wspólnego z tą firmą nie mają. Pieluchy różnią się nie tylko ceną, firmą, która je produkuje, ale także właściwościami. Zatem jest kilka czynników, które decydują o tym, czy pampersy są dobre, czy też nie.Chłonność pampersów – niektóre dzieci bardzo dużo pija, szczególnie letnią porą. W wyniku czego dużo siusiają. Pieluszka powinna więc bardzo dobrze wchłaniać wilgoć, tak aby delikatna skóra nie została podrażniona. Nie wszystkie pieluchy radzą sobie z dużą ilością płynów, bardzo pęcznieją lub robią się twarde.Miękkość pieluszek – w sklepach można kupić pieluszki cienkie i grube, które różnią się twardością jeszcze przed użyciem. Dla malucha najlepsze będą miękkie pieluchy, które dopasowują się do ciała. Najlepsze pieluchy to te, które są miękkie nawet po użyciu.Wygodne zapinanie – niestety, choć zapinanie pieluszek teoretycznie wygląda tak samo, to w praktyce nie wszystkie zapinają się wygodnie. Pewne egzemplarze odpinają się bardzo źle, co negatywnie wpływa na szybkość przewijania malca.Często na zakup pieluszek wpływa niska cena. W zasadzie nie jest powiedziane, że pampersy z Biedronki, Lidla czy Tesco będą złe. Niektóre firmy sprzedają pieluszki o równie dobrych parametrach, jak firma Pampers. Rodzice wcale nie muszą wydawać kroci na pieluchy, bez których świat byłby mniej wygodny.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wózki inwalidzkie: podział

Wózki dzieli się na standardowe, elektryczne oraz składane. Warto wiedzieć, że przy kupnie sprzętu ważny jest stopień niepełnosprawności chorego. Istotna...

Zamknij