Upławy, pieczenie oraz świąd na ogół wskazują na infekcję intymną. Najczęstszą przyczyną infekcji jest bakteryjna waginoza, do której powstawania przyczyniają się zaburzenia flory bakteryjnej dróg rodnych. Infekcja pochwy to bardzo częsta dolegliwość wśród kobiet, którą należy leczyć.

                                       

Objawy, które wskazują na infekcje pochwy, to najczęściej: upławy, swędzenie oraz pieczenie pochwy. Do tego może jeszcze dołączyć zaczerwienienie okolic intymnych, odczuwanie bólu podczas stosunku płciowego, a także ból podczas oddawania moczu. Warto obserwować własne ciało i w razie niepokojących objawów koniecznie zgłosić się do lekarza. Skutecznym preparatem, który można zastosować przy tego typu objawach, jest Tantum Rosa w saszetkach, która ma działanie odkażające, przeciwzapalne oraz przeciwbólowe.

 

Infekcje intymne i ich przyczyny

 

Warto podkreślić, że pieczenie, zaczerwienie i swędzenie pochwy najczęściej pojawiają się w wyniku zakażenia okolic intymnych. Innymi ich przyczynami mogą być reakcja alergiczna na kosmetyki, np. na dezodoranty do higieny intymnej, perfumowane podpaski albo wprowadzona nowa metoda antykoncepcji. Poza tym wśród kobiet coraz częściej występują zakażenia grzybicze. Pieczenie, upławy i świąd pochwy mogą również powstać w związku z chorobami, które są przenoszone drogą płciową, m.in. rzeżączką, zakażeniem chlamydią albo opryszczką narządów płciowych.

Jak zlikwidować infekcje intymne? Leczenie

Leczenie grzybicy albo bakteryjnego zapalenia pochwy ma duże znaczenie, ponieważ nie tylko usuwa objawy, ale również zmniejsza ryzyko powikłań. Leczenie stanu zapalnego jest uzależnione od tego, co go wywołało. Dlatego też lekarz ginekolog musi najpierw pobrać wymaz z pochwy i postawić diagnozę. Jeśli zapalenie zostało wywołane przez bakterie, lekarz przepisze antybiotyk. Z kolei jeśli przyczyną są grzyby, to zostaną zastosowane leki przeciwgrzybicze (mogą być przyjmowane doustnie lub dopochwowo). Popularnym środkiem podczas infekcji jest Tantum Rosa, który można stosować na wiele infekcji, w tym podczas zapalenia sromu i pochwy.

 

Przeczytaj poprzedni wpis:
Letnie imprezy kulturalne w Warszawie – przewodnik

Latem stolica tętni życiem. Osoby, które stawiają na kulturalne rozrywki z pewnością znajdą coś, co ich usatysfakcjonuje. Repertuar wakacyjnych imprez...

Zamknij