Zagraniczne marki modowe coraz częściej szturmują rodzimy rynek  prawie na każdej płaszczyźnie handlowej. Coraz częściej można spotkać światowe sieci, które wprowadzają swoje produkty z sukcesem na polski rynek. Sukces wprowadzania produktów na polski rynek jest zapewne spowodowany stabilną sytuacja ekonomiczną w Polsce oraz programem 500+. Dzięki któremu Polskie rodzinny są bogatsze.

Nowe marki na polskim rynku

             Polacy często kupują rożne towary za granicą uznając je za bardziej luksusowe, niż te od lokalnych producentów. Sytuacja ta może być spowodowana tym iż w polskiej mentalności panuje przekonanie iż zagraniczne jest lepsze. Polki bardzo lubią zagraniczne sklepy odzieżowe dzięki, którym czują się tak jakby miały namiastkę luksusu. W Warszawskich galeriach handlowych można spotkać trzy rosyjskie marki odzieżowe- Zarina, Love Republic oraz Befree. Każda z tych marek jest kojarzona na wschodzie z luksusem dostępnym tylko nie licznym. Naturalnie każda z tych marek prezentuje elegancka odzież z dobrych gatunkowo materiałów. Bardzo popularnym staje się  sklep zabawkami Hamleys. Brytyjski sklep z zabawkami staje się miejscem odwiedzanym nie tylko przez bogatych polaków, lecz także przez te osoby, które cenią sobie wysoką jakość dziecięcych zabawek. Natomiast szwedzka firma KappAhl postawiła na odzież dziecięca z ekologicznych materiałów. Wypuszczając na rynek europejski markę Newbie. Marka ta zaczyna cieszyć się bardzo dużą popularnością pośród świadomych ekologi rodziców. Dla amatorów tudzież miłośników fotografii swoja propozycję ma firma CEWE, która otworzyła swój pierwszy showroom w Polsce. Ciekawą propozycja dla miłośników fast- food jest szwedzki Max Premium Burgers. Posiada duży asortyment dzięki temu każdy miłośnik fast-food znajdzie coś dla siebie. Tedi jest kolejnym niemieckim dyskontem, który planuje wejść na polski rynek. Może odniesie taki sam sukces jak LIdl. Kolejnym dyskontem, który zapowiedział debiut w naszym kraju jest holenderski dyskont Action.

              Polska staje się bardzo dobrym miejscem dla nowych zagranicznych marek. Polacy coraz częściej i chętniej kupują rzeczy z zagranicznych firm dzięki temu czują się lepsi.

 

Przeczytaj poprzedni wpis:
Czy naprawdę Elvis żyje?

            Elvis jako nie żyjąca legenda ameryki żyje w sercach fanów od ponad 40 lat. Wtedy to własnie w sierpniu 1977...

Zamknij