Marzenie o własnym mieszkaniu i to nowym mieszkaniu towarzyszy większości ludzi na Ziemi. Posiadanie własnego miejsca w świecie, nawet zdefiniowanego jako niewielkie mieszkanie pod szczególnym adresem to często cel całego życia. Niewiele jest bowiem zdarzeń, które cieszą bardziej niż otrzymanie klucza do własnego locum i samodzielnej decyzji o kształcie tego locum.

Remont – szansa na pozytywne zmiany

Każdy z nas prędzej czy później musi wykonać w swoim domu remont, czasem remont kapitalny. Ale stosunkowo niewielu  osobom jest dane zaprojektowanie swojego mieszkania od stanu deweloperskiego po ostatnią świeczkę na stoliku. To ogromna radość i wyjątkowy przywilej ukształtować swoje miejsce na Ziemi dokładnie tak jak się zamarzyło.

Problemowe pomieszczenia

Najwięcej trudności przy wykonywaniu aranżacji przestrzeni wymagają dwa pomieszczenia : kuchnia i łazienka. Ta ostatnia ze względu na najczęściej swoje gabaryty, gdy do niewielkiego pomieszczenia musimy wstawić wiele elementów codziennego przeznaczenia. Natomiast pomieszczenie kuchenne jest wyzwaniem każdego projektanta pod kątem funkcjonalności.

Kuchnia

Projekt kuchni wyzwala w kobietach wszystkie naturalne i często głęboko ukryte namiętności. Nawet gdy Pani domu gotowała posiłki raz w miesiącu to projektowanie kuchni wyzwala w niej pasję co najmniej głównego kucharza najlepszej w mieście restauracji. Okazuje się, że tylko brak drugiej komory zmywaka powstrzymywało ją przed wykonaniem najlepszych dań kuchni fusion. A brak odpowiednich miejsc do przechowywania garnków powstrzymywał ją przed zarabianiem na życie cateringiem.  

Planowanie na pierwszym miejscu

Projektowanie kuchni to twórcze zajęcie, ale też łatwe do zweryfikowania, gdy z czasem okazuje się, że wprowadzona logistyka jest lub nie jest trafna. Gdy ciągi komunikacyjne wciąż się przeplatają, a dwie osoby w kuchni to chaos. Nie ma nic wspanialszego jak harmonijny i funkcjonalny projekt kuchni, gdy gotowa, nieskazitelnie czysta i błyszcząca oczekuje na swoich pierwszych użytkowników.

Przeczytaj poprzedni wpis:
W poszukiwaniu miłości

Wieczór przeciętnego Polaka Polacy uwielbiają oglądać telewizję. Taki wniosek płynie z licznych badań opinii publicznej i nie ulega wątpliwości, że...

Zamknij