Makijaż potrafi odmienić wygląd każdej kobiety

Choć podstawy makijażu nie są trudne, a do ich opanowanie wystarczy przede wszystkim nieco praktyki, wiele kobiet popełnia wiele prostych błędów już podczas najmniej wymagających czynności. Ich wyeliminowanie sprawia, że makijaż wygląda znacznie lepiej, a bardzo często staje się także o wiele szybszy.

Zasady dobrego makijażu rzęs

Pierwszą zasadą dobrego makijażu – wybór odpowiednich produktów. Nie zawsze droższy znaczy lepszy – dobrze jest mieć tę uwagę na względzie wybierając dany produkt. Podczas zakupów warto jest kierować się opiniami innych użytkowników produktu – śmiało można także zapoznać się z internetowymi rankingami mówiącymi o tym, który tusz do rzęs jest obecnie popularny i posiada dobre recenzje. Pozwoli to wybrać dobry jakościowo produkt, który spełni również nasze oczekiwania. Kolejną zasadą dobrego makijażu, na przykład tuszowania rzęs jest prawidłowa technika – tylko wtedy można mieć pewność, że oczy zostaną podkreślone i tym samym zostanie wydobyta ich głębia oraz walory. Malując rzęsy tuszem warto zacząć od rzęs dolnych – zazwyczaj te rzęsy są malowane delikatniej i mniej wyraziście. Dzięki temu, że będą już pokryte tuszem przestaną w tak dużym stopniu być podatne na odkształcenia, kiedy szczoteczka będzie dotykać górnej powieki. Malując dolne rzęsy należy mieć na względzie, by na szczoteczce nie znalazło się zbyt dużo tuszu – może to spowodować obciążenie rzęs i mało estetyczny wygląd. Na górne rzęsy większość kobiet nakłada 2-3 warstwy tuszu – jest to dobre rozwiązanie, jeśli komuś zależy na mocnym podkreśleniu spojrzenia. Tuszując górne rzęsy najlepiej jest wykonywać ruchy od samej nasady rzęs do ich końca – delikatnie wykonując również poziome ruchy szczoteczką. Gwarantuje to świetny efekt oraz dokładne pokrycie każdej z rzęs.

Trudności i czas tuszowania

Choć tuszowanie rzęs wydaje się banałem i prawdziwą podstawą, dobre pokrycie rzęs tuszem nie jest tak do końca prostą sprawą. Warto poświęcić więc trochę czasu na wyrobienie dobrej techniki i tym samym świetny efekt przy każdym makijażu.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Krótko o tym, jak rozwijała się gra w statki

Rozwój internetu sprawił, że wiele gier i form rozrywek – często już zapomnianych – znowu odżyło. Świetnym przykładem jest gra...

Zamknij