Na przestrzeni lat Warszawa rozwijając się stwarzała warunki do inwestycji, jak i do lepszych warunków bytowych. Według badań CBRE to właśnie nasza stolica jest świetnym miejscem na otwieranie biur dla międzynarodowych koncernów. W całej Europie Środkowo-Wschodniej to właśnie Warszawa jest miastem najchętniej wybieranym przez firmy zagraniczne, które chcą otworzyć filię w Polsce. Dzieje się tak, ponieważ nasza stolica ma doskonałe zaplecze wykształconych i doświadczonych w wielu dziedzinach ludzi gotowych do pracy.

Nie bez kozery mówi się, że polskie uczelnie wyższe są jednymi z najlepszych na świecie.

Dzięki nim na rynku pracy nie brakuje wysoko wykształconych specjalistów, inżynierów, magistrów i doktorów. To między innymi z toego powodu zagraniczne firmy wybierają Polskę, a w szczególności Warszawę.

Jako jeden z rynków szybko rozwijających się, Warszawa ma do zaoferowania zagranicznym inwestorom naprawdę wiele. Przede wszystkim Warszawa jest niezwykle korzystnie położona – centrum Europy, bliskie sąsiedztwo zarówno potęg gospodarczych, takich jak Niemcy i Rosja, jak i krajow wschodnich wchodzacych w faze rozkwitu – Ukraina, Białoruś i państwa basenu Morza Bałtyckiego. To wszystko daje inwesterom niezwykle duże pole do popisu.

W naszej stolicy bardzo szybko wzrasta powierzchnia biurowa – do końca roku do użytku ma być oddane 700 metrów kwadratowych. Mimo opóźnień w stosunku do innych miast Europy Zachodniej, przy tak szybkim przyroscie powierzchni biurowej (i rownie szybkim ich zajmowaniu) Warszawa może osiągnąć ich poziom w relatywnie krótkim czasie.

Dużym plusem dla inwestorow jest dobra kondycja gospodarki Polski. Stalismy sie krajem szybko rozwijajacym sie, z dużymi perspektywami. Dodatkowo Warszawa ma coraz lepszy wizerunek jako miasta stołecznego. Rozwijąca się infrastruktura miasta , dbanie o tereny zielone i  swoich mieszkańców sprawia, ze chce się tam mieszkać.

Przez te i wiele innych powodów, Warszawa uważana jest za europejskie miasto przyszłości. Inwestorzy chcą wkładać tu swoj kapitał i są zadowoleni z efektów. Coraz większa liczba czołowych światowych firm ma swoje siedziby w Warszawie – jest to większa liczba niz innych państw z naszego regionu.  

 

Przeczytaj poprzedni wpis:
Polski rynek jako dobry odbiorca towarów zagranicznych

             Zagraniczne marki modowe coraz częściej szturmują rodzimy rynek  prawie na każdej płaszczyźnie handlowej. Coraz częściej można spotkać światowe sieci, które...

Zamknij